Áldás, békesség minden időben

Minden időben címmel indít reggeli internetes áhítatsorozatot a Magyarországi Református Egyház. Az első alkalmat Karsay Eszter református lelkipásztor tartja, a videó március 19-én, csütörtökön reggel hat órától nézhető majd meg a reformatus.hu weboldalon.

Szinte mindennap jelentkező, internetes áhítatsorozatot indít a Magyarországi Református Egyház. A videók március 19-től, kedd kivételével minden hétköznap reggel hat órától lesznek elérhetők a reformatus.hu weboldalon. A személyes elcsendesedést segítő alkalmakat református lelkipásztorok – többek között Karsay Eszter, Somogyi Péter, Zila Péter, Bogárdi Szabó István és Balog Zoltán – tartják majd. Egyes felvételek, a tervek szerint kedden reggel a Duna Televízióban, ugyanaznap este pedig a Kossuth Rádióban is megnézhetők, meghallgathatók lesznek.

Minden_idoben_FOCIM_eleje_JPG.jpg

Mint azt Bencze Zsófiától, az MRE Kommunikációs Szolgálat sorozatért felelő munkatársától megtudtuk: „Jelen pillanatban 20-25 áhítatunk van, de nagy szeretettel várjuk azon lelkipásztorok jelentkezését, akik szívesen támogatnák az otthon maradók elcsendesedését. A technikát mi biztosítjuk, lelkipásztorokra azonban szükségünk van, akikkel elkészíthetjük a felvételeket.”

A sorozat címét a református énekeskönyv 90. zsoltárának első versszaka inspirálta:

„Tebenned bíztunk eleitől fogva,
Uram, téged tartottunk hajlékunknak!
Mikor még semmi hegyek nem voltanak,
Hogy még sem ég sem föld nem volt formálva,
Te voltál és te vagy, erős Isten,
És te megmaradsz minden időben.”

A sorozattal a református egyház a koronavírus-helyzetre reagál, a közeljövőben az istentisztelet-közvetítések mellett immár áhítatokkal is segítünk.

Amennyiben református lelkipásztorként szívesen csatlakozna az áhítattartókhoz Ön is, kérjük, keresse Bencze Zsófiát a bencze.zsofia@reformatus.hu e-mail címen.